Lennujaama trammiliin

Trammiliini nr 4 pikendus parandab oluliselt linna logistilist struktuuri, liites trammiliinide võrgustikku Tallinna Lennujaama, tulevase Rail Baltica raudteeterminali ning kiireltareneva Ülemiste City tööstuslinnaku. K-Projekt AS koostas arendusele liiklusanalüüsi ja lahendas asendiplaanilise osa – osaliselt maastikuarhitektuurse lahenduse, parklad, platsid ja kõnniteed ning liikluskorralduse, trammiliini.

Ehitustööd käivitusid 2016. aasta augustis, ning olid jaotatud kahte järku. Esimeses etapis rekonstrueeriti Ülemiste asumis asuvad Lennujaama tee ja Sepise tänav ning Tallinna lennujaama territooriumile rajati ühistranspordipeatus ning trammi tagasipöördering. Teises järgus rajati Ülemiste linnakusse trammitee koos Keevise tänava rekonstrueerimisega ning 150 meetri pikkune ühistranspordi tunnel, mis kulgeb raudtee ja Suur-Sõjamäe tänava alt läbi.

Uute peatustena lisandusid Trammiliinile nr 4 Ülemiste linnak ja Lennujaam. Tallinna lennujaama viiva trammitee pikendus avati liiklusele 1. septembril 2017. Trammitee lennujaamani viimise maksumuseks kujunes 12,5 miljonit eurot.

Loe edasi Sulge
Tellija: Aktsiaselts Merko Ehitus Eesti
Projekteerimine: 2015-2017
Arhitekt: Arhitekt Must OÜ (Keevise tänava kergliiklustee ja Tallinna Lennujaama trammipeatuse platsi arhitektuurne osa)
Tunneli projekteerija: Järelpinge Inseneribüroo OÜ
Ehitaja: Aktsiaselts Merko Ehitus Eesti ja KMG Inseneriehituse AS