Bauhaus

Bauhaus on 1960. aastal asutatud eraomanduses olev Saksa kaubanduskett, millel on üle 270 kaubamaja erinevates Euroopa riikides. Ehitus- ja aiandustarvetega kaupleva keti tootevalikus on üle 120 000 toote. Eestisse laienev kaubanduskett otsustas esimese kaupluse rajada Lasnamäele Mustakivi ja Laagna tee ristmikul arenevasse Tähesaju City kaubandus- ja meelelahutuskompleksi.

Piirkonna kohta kehtis K-Projektis koostatud Varraku tn 10 kinnistu detailplaneering, mis määras krundijaotuse ja moodustatud kruntidele ehitusõiguse ärihoonete ehitamiseks. Ligi 4,5 ha suurusel krundil, kuhu ehitati Bauhausi hoone, paikneb ka kogu piirkonna nime allikas: looduskaitseobjekt „Meteoriidijälg Tondi rabas“. Siit tulenevad piirkonna tänavanimedki: Tähesaju, Kuukivi jt.

K-Projektis on projekteeritud kaubanduskeskuse teedeehituslik osa, parklad ja juurdepääsud ning hoonevälised tehnovõrgud (veevarustus ja kanalisatsioon, elektri välisvõrgud, tänavavalgustus, sidekaablid ja soojavarustus). Nurgakivi pandi 2. oktoobril 2009. aastal, valminud kaubanduskeskus aadressil Tähesaju tee 9 avati 2010. aasta 9. aprillil.

Oma teise kaubamaja Tallinnas avas Bauhaus 2017. aastal Rocca al Mares. Selle ärihoone ümber paiknevate parkimisalade ja juurdepääsuteede projekteerimine oli orgaaniliselt seotud Rannamõisa tee samaaegse rekonstrueerimisega. Lisaks projekteeriti K-Projekti poolt kaubanduskeskuse teenindusalad, maastikuarhitektuurne osa ning hoonevälised tehnovõrgud

Varraku tn 10 kinnistu detailplaneering
Algatamine 18.06.2008, kehtestamine 28.01.2009
Tellija: Norman Group OÜ

Tähesaju tee 8 Kauplus Bauhaus

Juurdepääsutee Varraku 10-le Laagna teelt
Projekteerimine: 2008-2009
Hoone arhitekt: Arhitektibüroo Tõnis Tarbe OÜ
Tellija: Häuser Oberschneider OÜ

Rannamõisa Bauhaus
Projekteerimine: 2015-2016
Hoone arhitekt: Arhitektibüroo Tõnis Tarbe OÜ
Tellija: Rannamõisa tee Kinnisvarahaldus OÜ

Loe edasi Sulge
Tellija: Rannamõisa tee Kinnisvarahaldus OÜ, Norman Group OÜ, Häuser Oberschneider OÜ