PEETI LENNUJAAMA TRAMMI SARIKAPIDU

9.juunil peeti lennujaama viiva trammiliini ehitusobjektil sümboolset sarikapidu, mis tähistas tunneli kandekonstruktsioonide valmimist.
LENNUJAAMA TRAMM
Foto: Merko/Tiit Veeremäe

Merko sõnul on nüüdseks lennujaama viiva trammiliini ehitustöödest märkimisväärne osa tehtud – on paigaldatud ümber Keevise ning Suur-Sõjamäe tänaval olemas olevad trassid, teostatud väljakaeved trammiteetunneli ehitussüvendist ning lõpetamisjärgus on tunneli kandekonstruktsioonide rajamine. Järgmiste tegevustena on plaanis tunneli laekonstruktsioonide hüdroisolatsioonitööd ning Suur-Sõjamäe tänava teekatendite ehitustööd, mis võtavad aega juuli lõpuni.

Samuti on alanud lennujaama juures oleval tagasipöörderingi keskossa rajatava linnaväljaku ehitustööd, jätkuvad peatusehoone ning seda lennujaama reisijate terminaliga ühendav lifti-eskalaatorsõlme ja galerii ehitustööd.

Algamas on tee-ehitustööd Lennujaama tee lõunapoolsel harul, mida teostatakse etapiti kuni augusti lõpuni. Sepise tänava tee-ehitus on lõppjärgus, algamas on kõnniteede asfalteerimne, millele järel paigaldatakse tänavavalgustuspostid.

Ehitus algas 2016. aasta kevadel ning lennujaama viiv trammiliiklus on plaanis avada 2017. aasta augusti lõpus. Pärast seda jätkuvad tee-ehitustööd koos tänavavalgustuse rajamise, liikluskorraldusvahendite paigalduse ning haljastustöödega kuni oktoobri lõpuni.

Lennujaama trammiliini projekteerija on AS K-Projekt. Töid juhivad AS Merko Ehitus Eesti ja KMG Inseneriehituse AS, tööde tellija on Tallinna Linnatranspordi AS.

lennutramm

top